Krytý CNC laser NEO

SÉRIE PROFI

Špička v oboru řezacích laserů s bezpečnostním krytem a pohodlným zakládáním plechu na výměnný stůl. CNC laser verze NEO vyniká nad ostatními laserovými řezacími stroji v dané třídě. Použité komponenty byly voleny zcela nekompromisně a parametry vláknového laseru to dokazují.

od 2 075 000,- Kč

Základní parametry

Laserový stroj s krytem a dvěma stoly
Typ stroje: Série PROFI
Výkon laserového stroje: 1000W, 2000W, 3000W, 4000W, 6000, 12000W
Pracovní plocha: 3000x1500 mm, 4000x2000 mm, 6000x2000 mm
Přesnost polohování: +/- 0,02 mm
Rychlost polohování: až 200 m/min
Maximální zrychlení: 2,5 G
Síla materiálu: 1-40 mm

CNC laserový řezací stroj NEO

Na pomyslný vrchol mezi laserovými řezacími stroji dosáhl CNC laser NEO hned od uvedení na trh. Vývoj laserové řezačky trval několik let a počítal se zástavbou nejmodernější technologie, která z velké části pochází taky z vlastního R&D. Vše podléhalo stanovenému cíli, který od začátku zněl jasně. Vytvořit špičku v oboru řezacích laserů se zaměřením na bezpečnost práce, snadnou obsluhu a pohodlné zakládání a vykládání. Koncepce CNC laseru s krytem a dvěma výměnnými stoly není žádnou novinkou. Naopak využívá již vymyšlený koncept, který funguje a není ho potřeba měnit. CNC laserové řezací stroje mají dlouhou tradici a verze NEO posouvá každý detail fiber laseru ještě o kus dále. Problematicky může působit jeho relativně velká prostorová náročnost. Pro provozy s limitujícím místem můžeme doporučit odkrytou verzi CNC laserů ze série O. Profesionální řada PROFI zvládne bez problému vícesměnné provozy. Pro více informací prosím čtěte dále.

Hlavní výhody laserového stroje s krytem

ikona odrážkaSnadné zakládání a vykládání díky druhému stolu

ikona odrážkaSkvělý poměr mezi kvalitou řezu a pořizovací cenou

ikona odrážkaMaximální bezpečnost práce díky krytu se skly

ikona odrážkaMonitoring celého CNC laseru včetně okolí a pracovního prostoru

ikona odrážkaŠpičková kvalita, prověřené servisní služby, podpora a záruka

Výbava profesionálního CNC laseru

Všechno potřebné k pálení s laserem je součástí základní nabídky. Vybavenost je na vysoké úrovni. Ve standardní výbavě je propracovaný systém kamer, operátor CNC laseru tedy vidí pálicí program online na velkém monitoru před sebou. Jedna z kamer kouká přímo u procesní hlavy do řezu materiálu a bezprostředně upravuje parametry v případě potřeby. Celé okolí laserového řezacího stroje je sledováno operátorem, který by jinak přes mohutný kryt nebyl schopen ze své pozice kontrolovat bezpečnost práce. Kamery slouží také k detekci materiálu, který může být ještě použit k pálení. Systém stroje umí vypočítat kontury zbytku plechu a dále do něj nestovat výpalky. Sekční odtahový systém zplodin výrazně zvyšuje efektivitu odsavače. Vyměnit stoly trvá zhruba 15 sekund po stisknutí tlačítka na ovladači. Celý systém CNC laseru je napojený online do sítě a lze provádět vzdálenou diagnostiku či nastavení parametrů.

Vysoce kvalitní řezání

Vláknový řezací laser pracuje s technickými plyny, které potřebuje k dosažení nejlepších výsledků. Kyslík můžeme používat na uhlíkovou ocel vyšší tloušťky. Do 5 mm síly materiálu může CNC laser pracovat s dusíkem. Právě dusík je nutné použít na nerezovou ocel, hliník, mosaz nebo pozinkovaný materiál pro dosažení kýženého řezu. Na neobvyklé materiály jako je titan, zirkon nebo magnézium lze použít argon. Při některých případech lze k procesu vypalování použít i vzduch stlačený, ale není to obvyklé a efektivní. Tlaky technických plynů jsou v rozmezí 0,2 až 25 barů. Technické plyny u CNC laserového řezacího stroje lze mít ve svazcích nebo při častějším pálení se vyplatí investice do výparníku a mít plyny v kapalné podobě. Maximální pracovní vlhkost nesmí přesáhnout 70 %. Samotná energie paprsku je v případě vláknového laseru cílena na menší prostor. Efektivita fiber laseru je kolem 30 %. Životnost zdroje je pak kolem 80 000 odpracovaných hodin.

Hutný ocelový svařenec
ikona servisní technici

5

Servisních techniků

ikona zkušení obchodníci

4

Zkušení obchodníci

ikona oprava do 48 hodin

48

Na opravu

ikona rychlé návratnosti

3 roky

Rychlá návratnost

Ukázka tvarových výpalků

Aplikací a příkladu použití CNC laseru vybaveného technologií fiber je mnoho a mnoho. Kovové materiály jsou nejčastěji zastoupeny konstrukční ocelí a nerezovou ocelí. Proti plazmovému řezacímu stroji je laser daleko detailnější. Úzký paprsek vysoce koncentrovaný na materiál poráží plazmový oblouk v řádech mm. Podívejte se, co vše je možné řezat s vláknovým laserem. Automatika CNC laseru šetří technické plyny optimalizací u redukčního ventilu. Regulátor napětí zase chrání celý stroj před nečekaným výpadkem. Ve výpalku je možné pokračovati v případě přerušení dodávky elektrické energie.

Ukázka výpalku z mědi
Měď 1 mm
Ukázka výpalku z oceli 3 mm
Ocel 3 mm
Ukázka výpalku z oceli 5 mm
Ocel 5 mm